• AL029 Colyn – Resolve EP

  Денес излезе најновото ЕП на Afterlife – AL029 Colyn – Resolve. После издавањето на “Amor” на четвртата компилација на Afterlife, која излезе на почетокот на летово, Colyn за прв пат се појавува со свое ЕП за Afterlife Recordings. На ова издание ќе слушнете четири траки, меѓу кои и одличните...
 • Diynamic со ново “Picture” издание

  Diynamic со ново издание на серијата мини-албуми именувана “Picture” , овој пат во соработка со германското дуо Adana Twins. Материјалот содржи 6 траки, со одлични хаус и техно звуци. 1) My Computer feat. Glowal (Original Mix) 2) Agonist (Original Mix) 3) Maoa (Original Mix) 4) C3PO (Original Mix) 5)...
 • Викендов се журкаме на Green Beach Festival во Струга

  Овој викенд започнува во четврток, со 10тото јубилејно издание на Green Beach Festival, во Струга. Фестивалот е со времетрање од два дена, каде што ќе имаме можност за прв пат кај нас да ги слушнеме екстра популарните Paul Kalkbrenner и Adriatique, со локална поддршка од Baloski, Aleksandar Mladenovik и...
 • COL003 – Neel, Sebastian Mulleart & Vril

  Circle Of Live 003 претставува целосно импровизиран едночасовен live акт на Neel, Sebastian Mulleart & Vril, снимен на Aérodrome Melun-Villaroche за ARTE Passengers. Circle Of Live е нов концепт на live перформанси и серија на настани креирани од Sebastian Mullaert, како и истоимената издавачка куќа која за цел има...
 • Maceo Plex – Lonely Tribe (Afterlife)

  Maceo Plex е се приклучи на Afterlife recordings со неговото последно издание “Lonely Tribe”. Мaceo во последно време стана еден од клучните артисти на Afterlife, со негови сетови на повеќе журки на Afterlife на Ибица, а и низ светот. Соработката сега оди еден чекор понатаму со објавувањето на оваа...
 • Odd:iTy со ново EP – Talisman

  Динамичната Oddity на Fur Coat денес го објавува своето второ издание од 2019 година во форма на “Talisman EP“. Возбудливите нови таленти дуото Dyzen, придружувани од Vomee, беа поканети на да го изложат својот звук за издавачката куќа Oddity. На ова ЕП може да слушнете три оригинални, мелодични, техно...
 • Charlotte De Witte најавува нов лејбл, KNTXT

  Charlotte De Witte ќе ја лансира својата нова издавачка куќа, KNTXT, во септември. Тоа е проширување на брендот KNTXT, кој веќе е име на нејзината радио-емисија и серија на техно журки. Белгиската техно ѕвезда ќе издава со мешавина на уметници “кои веќе некое време се наоѓаат и други кои...
 • Afterlife ја објави Realm of Consciousness IV

  Afterlife ја објави четвртата компилација на Realm of Consciousness, со чии траки се обележани актуелните сетовите на Tale of Us. На оваа компилација се наоѓаат 20 траки потпишани од веќе познатите Afterlife артисти како Recondite, Adriatique, Mind Against, WooYork и Vaal, артистите кои се приклучија на издавачката куќа не...
 • Agents Of Time објавуваат V/A компилација за својата издавачка куќа Obscura

  Како свое 7-мо издание, Obscura – издавачката куќа на италијанското трио Agents Of Time, ја има компилацијата составена од нови таленти и артисти кои го сочинуваат јадрото на издавачката куќа....
 • Македонската Logos Recordings ја објавува својата 4-та компилација

  Македонската дискографска куќа Logos Recordings која наскоро ќе прослави 11 години постоење и издавање, на 1-ви октомври ќе ја објави својата четврта компилација на траки избрани од Самоил Радински....
 • Популарната „Nothing Around Us” на Mathame излегува на 7-ми септември

  Долго очекуваната „Nothing Around Us” на Mathame, на 7-ми септември ќе биде издадена за Afterlife Recordings....
 • Joseph Capriati преработи три траки на наполитанската техно легенда Rino Cerrone

  Joseph Capriati преработи три класици од својот пријател и Наполитанска техно легенда Rino Cerrone, додавајќи свој шмек врз траките кои го носат духот од почетокот на 2000-те....
 • Boxia го објави својот прв EP за Drumcode, „Ethereal Education“

  Еден од највозбудливите артисти кои се појавија на техно сцената во последниот период, Boxia, го претстави својот прв EP за Drumcode насловен „Ethereal Education“....
 • Nennat Omen – podROOM vol. 10

  Уживајте во најновата епизода на podROOM со Nennat Omen!...