• Концепт 11/11 на плажа Оревче

  Плажа Оревче за својата 11 сезона претставува нов концепт на журки што ќе се одржуваат од 11 наутро до 11 навечер – КОНЦЕПТ 11/11. Викенди резервирани за 12 часовни журки со познати светски и домашни ДЈи. Целата програма за летово во прилог. КОНЦЕПТ 11/11: 27 Јули, Сабота – ANDREY...
 • Paul Kalkbrenner премиерно во Македонија, на GREEN BEACH Фестивал!

  Апсолутниот лидер на современата светска електронска сцена ПОЛ КАЛКБРЕНЕР (PAUL KALKBRENNER) гостува за прв пат во Македонија на овогодишното, десетто издание на Грин Бич (Green Beach) Фестивалот, кое ќе се одржува на 1-ви и 2-ри август во Струга! Еден од најголемите светски електронски продуценти Пол Калкбренер, познат е по...
 • Највозбудливото техно дуо во моментов: ADRIATIQUE премиерно кај нас, на Green Beach Фестивал!

  GREEN BEACH – најпознатиот фестивал за електронска музика кај нас го најавува своето јубилејно, десето издание кое по овој повод повторно ќе се одржува со дводневен програмски концепт на 1-ви и 2-ри август – два дена резервирани за најголемата журка ова лето на фестивалската локација кај хотел „Еуротел“ во...
 • Paul Kalkbrenner го најави својот нов албум „Parts Of Life“

  Paul Kalkbrenner ги објави деталите за својот нов албум „Parts Of Life“ кој ќе биде издаден na 18 мај за Sony International....
 • The Hacker ќе гостува на 11-от роденден на скопската промотерска организација Pollux

  На 16 март (петок) во клубот Епицентар, скопската промотерска организација Pollux ќе го прослави својот 11 роденден на кој ќе настапи The Hacker....
 • Anetha во Епицентар

  Anetha е млада артистка која набрзо стана омилената личност на андерграунд сцената во Париз. Таа е резидент на BLOCAUS, колекционер на плочи, DJ и продуцент. Во нејзините перформанси се вбројуваат настапи во легендарните клубови: Corsica Studio – Лондон, Culture Box – Copenhagen, Concrete и Rex Club – Paris, Grelle...
 • Mareena и Апостолски на 2 декември во Епицентар

  Mareena е Берлинка која музичката кариера ја започнува во 2004та година, како долгогодишен резултат на интеракцијата со различни музички жанрови. Нејзината специфична звучна приказна и носи настапи во некои од најдобрите underground клубови како ://about blank, Berghain, Griessmühle и секако нејзината резиденција во Tresor Berlin....
 • De:sonanz Pre-Party на 23 ноември во Епицентар

  Фестивалот за електронска музика, визуелни уметности и алтернативна култура, De:Sonanz, оваа година го одржува своето деветто издание, па по тој повод пред главните случувања, овој четврток (23 ноември) ќе се одржи pre-party во клубот Епицентар!...
 • Shlømo на 4 ноември во Епицентар!

  Shlømo е една од најмладите фигури на клабинг сцената во Франција, најмлад резидент на Concrete и еден од најголемите таленти на техно и експерименталниот жанр. Дел од Concrete колективот станува на 25 октомври, 2017 за време на нивниот 4-ти роденден за кој зборуваше цел Париз заради журката која траеше...
 • Kraftwerk 3D концерт во Скопје!

  Германските пионери на електронската музика, легендарните Kraftwerk ќе настапат во Скопје со извонредното 3D шоу од нивната актуелна и исклучително успешна светска турнеја. Концертот на Kraftwerk во Скопје, како ексклузивен настан во организација на Таксират и Password Production, ќе се одржи на 27-ми февруари 2018 година во Вип Арена...
 • Мирко Попов: Скопје ќе доживее една високо естетска и сонична авантура со Ben Klock

  Берлин, Берлин, Берлин… Несомнено светска музичка престолнина во изминативе 10тина години. Но тоа не е сличајно кога зборуваме за електронската музика. Длабоки се корените на берлинскиот техно триумф и досегаат уште на почетокот на 90тите години, кога првите генерации техно диџеи и продуценти го прославија градот на Љубовната Парада...
 • Ben Klock во СРЦ Кале на 20-ти октомври!

  Еден од најбараните техно диџеи и продуценти на денешницата, Ben Klock, своето гостување на 20-ти октомври ќе го има во СРЦ Кале. Неговиот пат кон светска слава и успех започнува во 2005-та година кога ја добива својата резиденција во култниот клуб Berghain, а веќе речиси една декада е на...
 • Jonas Kopp на 8-ми септември во Епицентар!

  На 8-ми септември во скопскиот клуб Епицентар гостува едно од најпроминентните и највозбудливи имиња кои се имаат појавено на Аргентинската техно сцена. Станува збор за Jonas Kopp – успешен продуцент, ремиксер и виртуозен изведувач кој за брзо време се искачи високо на водечката листа на современи хаус и техно...
 • Diynamic викенд во Скопје

  На 22-ри септември, после една година во Скопје се враќа човекот кој ја редефинираше Европската хаус музика со своите продукции и ремикси, Solomun. Младен ќе го придружуваат уште двајца продуценти и DJ-и кои се дел од неговата издавачка куќа, а тоа се Johannes Brecht и Lehar....
 • Nocturnal Wonderland – Нов урбан фестивал во Велес

  По долго време Велес повторно влегува во фестивалските води со ново име „Central Park Nocturnal Wonderland“. Првогодишната журка ќе се одржи на 26-ти август во градскиот парк во Велес и ќе трае цели 12 часа. На првото издание ќе настапат едни од најдобрите DJ-и од Македонија како Горан Кан, Flooder, псај-транс...