• Diynamic со ново “Picture” издание

  Diynamic со ново издание на серијата мини-албуми именувана “Picture” , овој пат во соработка со германското дуо Adana Twins. Материјалот содржи 6 траки, со одлични хаус и техно звуци. 1) My Computer feat. Glowal (Original Mix) 2) Agonist (Original Mix) 3) Maoa (Original Mix) 4) C3PO (Original Mix) 5)...
 • Mind Against со втора all night long турнеја

  По нивното успешно искуство во 2018 година, дуото повторно претставува серија целовечерни журки од отварање до затварање. Mind Against формиран од браќата Alessandro и Federico Fognini, штотоку потврди втора турнеа на all night long вечери, каде што тие ќе посетат дел од нивните омилените градови. Турнејата ќе започне во...
 • Maceo Plex – Lonely Tribe (Afterlife)

  Maceo Plex е се приклучи на Afterlife recordings со неговото последно издание “Lonely Tribe”. Мaceo во последно време стана еден од клучните артисти на Afterlife, со негови сетови на повеќе журки на Afterlife на Ибица, а и низ светот. Соработката сега оди еден чекор понатаму со објавувањето на оваа...
 • Odd:iTy со ново EP – Talisman

  Динамичната Oddity на Fur Coat денес го објавува своето второ издание од 2019 година во форма на “Talisman EP“. Возбудливите нови таленти дуото Dyzen, придружувани од Vomee, беа поканети на да го изложат својот звук за издавачката куќа Oddity. На ова ЕП може да слушнете три оригинални, мелодични, техно...
 • Концепт 11/11 на плажа Оревче

  Плажа Оревче за својата 11 сезона претставува нов концепт на журки што ќе се одржуваат од 11 наутро до 11 навечер – КОНЦЕПТ 11/11. Викенди резервирани за 12 часовни журки со познати светски и домашни ДЈи. Целата програма за летово во прилог. КОНЦЕПТ 11/11: 27 Јули, Сабота – ANDREY...
 • Charlotte De Witte најавува нов лејбл, KNTXT

  Charlotte De Witte ќе ја лансира својата нова издавачка куќа, KNTXT, во септември. Тоа е проширување на брендот KNTXT, кој веќе е име на нејзината радио-емисија и серија на техно журки. Белгиската техно ѕвезда ќе издава со мешавина на уметници “кои веќе некое време се наоѓаат и други кои...
 • Берлинската диџејка Tama Sumo доаѓа во Скопје

  Светски познатата диџејка и продуцент, една од најдобрите германски музички селектори, Tama Sumo, ќе настапи во Клуб Епицентар во Скопје на 23 ноември (петок)....
 • Tijana T ќе ја отвори третата сезона на Епицентар

  Музиката која Tijana T ја презентира во своите сетови е уникатна, со одлични технички способности, карактеристичен личен музички израз и силна експресивност. Нејзиниот харизматичен карактер, уникатниот пристап и професионалност кон музиката дава посебен шарм и популарност на чудната и несекојдневна електрoнска продукција која ја создава, а која често ја...
 • Claptone ќе настапи на отварањето на Станица 26

  Claptone, еден од најпопуларните артисти од германската дип хаус сцена, во среда (10-ти октомври) ќе настапи на отварањето на новата сезона на клубот Станица 26....
 • Mathame во Епицентар!

  Mathame е аудио проект на Amedeo и Matteo Giovanelli кој започнува во 2013 година. Живеејќи на падините на најактивниот вулкан во Европа, Етна, тие го развиваат својот уникатно замислен звук. Иако се браќа, нивните разлики се очигледни при нивните настапи....
 • Ellen Allien за првпат во Скопје

  Win Music Freedom продолжува со презентација на светски најзначајните диџеј имиња. На 21-ви септември за првпат во Скопје ни доаѓа Ellen Allien, жената која откога се појави на електронската сцена до денес нема пад во кариерата. Журката ќе се случи во клубот Епицентар и од неа очекуваме да ни...
 • Obscure Shape & SHDW го најавија новиот EP за Rekids

  Obscure Shape & SHDW го најавуваат своето враќање кај издавачката куќа Rekids со своето ново издание „Der Strum“....
 • Tale Of Us во Скопје!

  Водечкиот тандем на современата електронска музичка сцена, Tale Of Us на 15-ти септември ќе настапи во Скопје на веќе добро препознатливата локација за журките организирани од Win Music Freedom – Средно Водно....
 • Vaal се враќа во Епицентар!

  После година време, Vaal која сигурно ги освои срцата на македонската публика после својот деби настап во 2017 година, се враќа во клубот Епицентар!...
 • Leo Pol – неверојатниот париски талент гостува во Епицентар

  Во 2015-та година Leo Pol излегува од сенка објавувајќи анонимен EP за својата издавчка куќа Uniile. Траката „You Got The Funk” одекнува како бомба на електронската музичка сцена собирајќи преку 1 милион прегледи на YouTube, а малиот број на издадени копии прави истите да се продаваат за по неколку...